JAK VYPADAJÍ LEKCE

  1. Naše lekce nejsou skupinové. Ale individuální. Pokud zvládne pes povely, až pak je můžeme zatížit. (platí u poslušnosti)

  2. Máme rezervační systém, nemáme veřejně lekce. Rezervace zde.

  3. Psa prosím nekrmte v den kdy máte jít na lekci i pokud máte pejska žravého.

  4. Na lekci je nutné se připravit - seznam zde

  5. První lekce poslušnosti je o analýze - zjistíme kde jste, vaše cíle, seznámení s operantním podmiňováním

  6. Na lekci prosím choďte se psem jen pokud je zdravý!!!!!!

  7. Hárající feny prosím hlašte, před objednáním na lekci výcvikářům!!!

PROSÍME O PROČTENÍ - O NÁS

TRENÉŘI

 

- Poslušnost vede Nela Poláková - více o ní a jejím vedení lekcí a metodice na www.nells-da.cz

- Obrany - náš figurant David Petr

- Flyball vede Aneta Nováková - rezervace na tréninky: www,nextrakaplice.webnode.cz

 

ČLENSTVÍ U NÁS

 

Pro vážný zájem nabízíme členství v našem klubu. Každý člen vlastní členskou průkazku ČKS a otevírá se mu možnost zkoušek a závodů. Platí se roční příspěvek a člen je povinen splnit pár brigádnických hodin, nebo je zaplatit. Členství nabízí členovy i výhody.

  

POSLUŠNOST

Seznámíme Vás se základy pozitivní metody cvičení - operantní podmiňování. Dozvíte se, jak funguje odměna, jak správně a v jakou dobu odměnit, motivace, socializace psa, hra se psem, nežádoucí chování…aj.

Rozdíl mezi klasickým cvičákem je ten že naši psi chtějí a jejich psi musí. Aktivní x Reaktivní pes...

přivolání, sedni, lehni, vstaň, zůstaň, aport, chůze u nohy, obraty u nohy, překážky ... atd..

Pokročilým budeme výcvik stěžovat tak, že se budou přidávat postupně cizí psi a další rušivé vlivy a budeme takto zatěžovat to co už umí.

Pokud budou mít zájem nabídneme jim zkoušku, kterou jsme si sami vytvořili a udělíme Vám certifikát při splnění úrovně. 

FLYBALL

 

Flyball je sport i zábava pro temperamentní psy všech plemen. Oproti agility má výhodu, že pro psovoda není tolik náročný, takže se mu mohou věnovat i fyzicky méně disponovaní psovodi.

Utkávají se v něm dvě čtyřčlenná družstva na dvou stejných flyballových dráhách. Každá dráha se skládá ze čtyř stejných skokových překážek a flyballového boxu, který vystřeluje míček.
Na povel psovoda, který však zůstává za startovní linií, vyběhne pes na dráhu, překoná čtyři skokové překážky, naskočí na desku boxu (provede tzv. plaveckou otočku) – tím spustí mechaniku, chytí vystřelený míček a aportuje ho zpět přes překážky k psovodovi.

V okamžiku, kdy první pes z družstva protne cílovou čáru, vybíhá další pes. Vítězí družstvo, které má jako první v cíli všechny čtyři psy (a míčky). Souhra družstva a vzájemná snášenlivost psů je ve flyballu mimořádně důležitá. Psi se spolu střídají na startovní/cílové čáře a v optimálním případě se míjejí čumák-čumák, přičemž se nesmí vzájemně napadnout. Nic pro psí závistivce, kteří nesnesou, když proti nim přibíhá pes s míčkem… Na střídání se dá vyhrát nebo prohrát závod.

Závody družstev bývají velmi napínavé a právě v těchto okamžicích se flyball stává nefalšovaným adrenalinovým sportem. Do poslední chvíle není rozhodnuto, kdo vyhraje, neboť na dráze se může ve zlomku vteřiny stát cokoliv… Někdy se konají také závody dvojic nebo trojic, ale takovýto závod už nebývá tak zajímavý jako závod družstev. Závody jednotlivců, které se pořádaly dříve, se už v současné době nepořádají.

 

rezervace na tréninky:

http://nextrakaplice.webnode.cz/

 

OBRANY

Sice náš figurant nemá žádné zkoušky, ale má letitou praxi a to hlavně s různými plemeny.

Nela Poláková absolvovala týdenní kurz obran u pana Jiřího Ščučky. Pokud máte zájem můžete zkusit jiný typ obran než je historicky známo.

Obrany jsou i pro rozvoj psa a zábavu - pokud se dělají správně.